Zahradnické tipy

Zde budeme postupně publikovat zajímavé tipy a návody pro Vaši zahradu.

Jarní práce na zahradě (březen - květen)

Se začínajícím jarem přichází všem zahrádkářům hlavní sezóna, na kterou se většina z nich celou zimu těší. Sotva vykoukne březnové sluníčko a ranní mrazíky postupně ubývají, začnou nadšení pěstitelé probouzet své zahrady ze zimního spánku. A práce je čeká opravdu hodně.
Pojďte se podívat na stručný přehled některých činností, které byste měli vykonat od března do května, abyste se následně mohli těšit z bohaté úrody svých výpěstků.

Březen - ve znamení úklidu a příprav

Prvním důležitým úkolem je zahradu důkladně uklidit, zrýt a pohnojit. Shrabejte poslední podzimní listí a ukliďte další nečistoty. Následně zryjte a prokypřete záhony, které pak pohnojte, abyste jim dodali potřebné živiny.

V druhé půlce března lze začít sázet okrasné dřeviny, keře, živé ploty a růže.
U ovocných stromů zkontrolujte, zda nejsou nenapadli škůdci, případně je ošetřete vhodnými přípravky. Březen je také vhodná doba k roubování peckovin jako jsou třešně, švestky broskvoně či meruňky.

Dobré je si také předpěstovat sazeničky kořenové zeleniny, rajčat, ředkviček či květáku. Předpěstujte si také balkónové květiny, které můžete už koncem měsíce přesadit do truhlíků. Na umístění ven počkejte až do doby, kdy nehrozí mrazy.